Kuna tänapäeva konkurentsirohkel turul on suhteliselt keeruline oma konkurentidest erineda, siis väga oluline koht on täna veebilehel ning selle SEO (Search Engine Optimization) optimeerimisel. Vaata meie 10 WordPressi SEO optimeerimise nippi, kuidas 2017. aastal otsingumootorites oma veebilehega teistest eristuda.

1. Kasuta SEO tööriistu teadlikult

Umbes 76% ettevõtetest kasutavad kodulehel oleva sisu levitamiseks SEOd ja muid olemasolevaid tööriistu, kuid ainult 37% teeb seda efektiivselt. Parim lahendus WordPressi SEO optimeerimiseks on: kirjuta oma mõtted üles, koosta neist ajakava, tee taustauuring oma ettevõtte parimate otsingusõnade osas ning püüa luua sisusse ettevõtte väärtusi kuvavat mõtet.

Plaani pidamine on küll oluline, kuid see ei taga veel tulemust. Siiski on läbimõeldud plaani omamine suureks väärtuseks ning näitlikustab seda, kas sinu SEO strateegia ka tegelikult võiks töötada. SEO ei ole asi mida saaks uisapäisa teha, vaid see nõuab pikemat läbitöötamist ning keskendumist.

2. Kasuta Google Analytics’it

Kujutle, kui oleks olemas tööriist mis ütleks – kust Sinu klient tuleb; millised on populaarsemad lehed mida ta külastab; kui su veebilehel on mõni katkine link ja palju muud. Google Analytics on kergesti kasutatav platvorm, mille abil on võimalik jälgida kliendi kasutajateekonda.

3. Kasuta veebilehel võtmesõnu

Lihtsalt teadmiseks – teine üks tõhusamaid WordPressi SEO nippe on kaasata WordPressi kujundust oma plaani osana. Kasuta rohkelt oma soovitud võtmesõnu nii meta tag’ides, pealkirjades, HTML koodis ning teistes optimeeritavates osades.

PS! Ära unusta, et võtmesõnade kasutamise piir peaks jääma siiski alla 1-3%

4. Kasuta SEO pluginaid

Pluginad aitavad koostada XML sitemap’i sinu veebilehest ning meelde tuletada lisada veebilehele Meta tage, pealkirju kasutades seejuures võtmesõnu, mis Google otsingumootoris peaksid esile tulema. Plugin annab sinu WordPressi veebilehele lisandväärtust sinna toodetava sisu kiire analüüsi näol.

5. Muuda oma veebilehe sisu “jagatavaks”

Ainuüksi viimase aasta jooksul on sotsiaalmeedia platvormile loonud omale kasutaja ligi 30 miljonit inimest. Kasuta oma veebilehel kergesti kasutatavaid “like-share-comment” tüüpi nuppe, loo ja kasuta oma ettevõttega seonduvaid hastage ning kaasa oma veebilehe külastajaid lisades veebilehele (sotsiaalmeedia) kommenteerimise sektsiooni. Mida rohkem silmapaare sinu veebilehele ja sotsiaalmeediasse jõuab, seda kasulikum see sulle on!

6. Loo nauditavat sisu

Mitte igaühele pole antud annet kirjutamiseks, seetõttu on vajalik WordPressi SEO optimeerimiseks palgata kvalifitseeritud, professionaalseid copywritereid, kes sinu võtmesõnu kasutades sisukat ning lugejaid kaasahaaravat sisu looksid. Sa saad neid kaasata oma töösse nii täisajaga kui ka projektipõhiselt mõne üksiku sisu tarbeks.

7. Kasuta videoid

Loovust sisaldav WordPressi SEO nipp on meeldetuletus, et inimesed vahel väsivad veebilehel olevast pikast tekstijorust. Selle vältimiseks on suurepärane võimalus kasutada oma veebilehel lisaks tekstile ka pilte ning videoid. Videod ei ole ainuüksi palju jagatavad, vaid nad kannavad endas ka sinu ettevõtte väärtusi ning muudavad asjad kergesti ning kiiresti arusaadavaks.

8. Kasuta püsilinke

Ühegi WordPressi SEO nippide kogumiku juures ei saa me üle ega ümber linkidest. Veendu,  et su veebilehel on võtmesõnu kasutavaid suunavaid linke nii sinu enda veebilehe teistele alamlehtedele kui ka välistele lehtedele.

Sedasi tehes tõstad sa oma ettevõtte usutavust ning tõused veebilehega otsingumootorites rohkem esile.

9. Kasuta illustreerivat materjali

Kui su veebilehel on statistikat sisalduvat SEO optimeeritud sisu, siis ole kindel, et sa viitad neile kui suurtele ning tuntud saitidele. Kuid mida iganes sa teed, ära kunagi viita konkurendi veebilehele!

10. Loo WordPressi sitemap

WordPressi SEO nippe kasutades ei saa jätta tähelepanuta, et sitemap on see, mis ütleb Google’ile, kuidas sinu veebileht struktureeritud on. See tähendab, et tänu sitemapile tõuseb sinu veebilehe nähtavus otsingumootorites ning sinu tarbijaskond leiab sinu veebilehe üles palju kergemini.

Kuidas siit edasi minna?

Nüüd, mil oled saanud hulganisti mõtteid paremaks WordPressi SEO optimeerimiseks, oled sa valmis produktiivseimaks ning edukaimaks aastaks kui kunagi varem.

Kui sinu jaoks jäi veel midagi segaseks või soovid WordPressi veebilehe loomisesse ning optimeerimisse rohkem süveneda, oled oodatud meie koolitusele “WordPressi alustalad”, kus muuhulgas jagatakse veel hulganisti nippe paremaks WordPressi kasutamiseks.