Kui Stuudiumis esimest korda KAMA2 infosõnumit nägin, mõtlesin kohe, et ohh! – see on midagi, millest ma tahaks osa saada. Mis siis on KAMA? – Kursus Arenevatele Marketingi Agentidele. Kellel rohkem huvi, saab koolitusprogrammi kohta lähemalt uurida kodulehelt http://pesahub.ee/kama/.

Miks ma sinna minna tahtsin?

Esiteks – kursuse teemad on minu tassike teed ja minu sihte arvestades on osalemine potentsiaalne võimalus oma eesmärkidele sammuke lähemale astuda. Tegelikult ma ju päris täpselt ei tea ka, kuhu ma jõuda tahan. Sellepärast loodangi, et koolitusel kogetu aitab mul suuna võtta just sellele õigele rajale. Teiseks – täiesti uus kogemus, väljakutse ja soov teha midagi tavalisest koolielurutiinist põnevamat. Kui ma tahan, et mu elu muutuks, siis ma pean ise midagi muutma.
Mõeldud-tehtud, sõitsin juba reedel Tallinnasse, et laupäeva hommikul Estonian Business School’is üheskoos ambitsioonikate Eesti noortega turunduses ja brändingus oma ala ekspertide käe all uusi teadmisi ja kogemusi omandada.

Pean ausalt ütlema, et koolitus on minu jaoks esimene omataoline.

Seetõttu ei oska ma oma kogemust võibolla kuigi hästi varasematega võrrelda. Juttude järgi oli eelmisa aasta KAMA alles lapsekingades ja korralduses jäi nii mõndagi soovida.
Minu eilse kogemuse põhjal ei saa küll midagi ette heita. Miski, mis oli minu jaoks täiesti uudne kogemus, oli seminari esimeses osas korraldatud suhtlemismängud, et osalejate omavahelline tutvumine paremini sujuks. Sellise ürituse puhul on minu arvates koostöö ja suhtlemine olulised aspektid. Ma ei ole üldiselt selline inimene, kes võõras seltskonnas inimestega kohe ühise keele leiaks ja vabatahtlikult vestlusteemat alustaks. See on ka üks põhjustest, miks on oluline oma ettevõtmisi seada nii, et need arendaks mind isiksusena. Hirmudest ei saa üle neile vastu astumata ja areng ei toimu mugavusstsoonis. Väike korraldajatepoolne lüke tuli igati kasuks.

Veel meeldis mulle seminari aktiivsus.

Vahel on nii, et pikkadel loengutel kipub istudes uni peale tulema ja mõte teist rada pidi minema. Mul ei tekkinud kordagi sellist tunnet, et enam ei viitsi või ei taha. Järelikult olin õiges kohas! Palju oli praktilisi ülesandeid ja tiimitööd, erinevate ideede ühendamist ja nende tõhususe üle arutlemist.
Esimeselt seminarilt lahkusin motivatsioonilaengu ja väga positiivsete emotsioonidega. Inimesed on lahedad, õhkkond sõbralik ning kogemus oma aega väärt! 4 seminari jäänud – ootan huviga, mida uut need minu jaoks toovad. 🙂 Üllatavalt kiiresti valmis ka kokkuvõttev video. Vaadake ikka, see on täitsa vahva. 😉
Parimate soovidega
Elo
Lugu pärineb Blog by Elo Kumel